https://dizimov.net/

Notepad++ İndir – Gelişmiş Metin Düzenleyici 7.8.8 rc Final

Notepad++ 7.8.7 rc Final gelişmiş metin düzenleme programının adıdır. Yazılım dillerinin birçoğunu tanır, ve buna göre şekillendirme yapar.

Özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

ANSI, BOM-BOMSUZ, UTF-8, UCF-2 gibi türevlere dönüştürme.Belge biçimlerini UNIX, Windows, Mac OS olarak kaydetme.Otomatik tamamlama, düzeltme.ASCII ve Hex dönüştürme birimleri.Base64, SAML ve URL encode + decode.RTF ve HTML olarak çıkartma.Dilediğiniz tarayıcıda çalıştırma.Makro ayarlama.Belirli kod ayarları ile istediğiniz kısımları düzeltme, silme veya değiştirme.

Bu özelliklerin sadece birkaçı olduğunu söylemek mümkün. Notepad++ ile aklınıza gelebilecek her türlü metin işlemlerini yapabilirsiniz.

Ayrıca şu dilleri destekler; C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS, makefile, ASCII art (.nfo), doxygen, ini file, batch file, Javascript, Objective-C, ASP, VB/VBS, SQL, RC resource file, Pascal, Perl, Python, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, VHDL, Ada, Caml, AutoIt, KiXtart, Smalltalk, Postscript, Matlab, Verilog, Haskell, InnoSetup CMake

64-bit indirmek için hemen indir isimli butona tıklamanız yeterli. 32-bit indirmek istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.

Kullanımını burada bulabilirsiniz;

Desteklenen Diller: Türkçe ve Diğerleri

İşletim Sistemi: Windows XP ve Üzeri

Üretici: Notepad Plus

Bellek: 8 MB

İndir