https://dizimov.net/

jEdit

jEdit, web programlama yada yazılımcıların yoğun olarak kullandıkları bir gelişmiş kod editörü. Uzun süredir açık kaynak kodlu bir proje olarak sunulan jEdit,  tüm platformlarda bağımsız olarak çlışabilmesi, 200’ün üzerinde formatı desteklemesi, eklenti desteği sunması ve ücretli programların sunduğu tüm özellikleri barındırması sayesinde yazılımcıların bilgisayarlarında yer alan bir program.

Genel Özellikleri:

Gelişmiş arama. Aynı anda açık olan dosya üzerinde, açık olan tüm dosyalarda ve ilgili klasördeki tüm dosyalarda arama yapabilme. Geri dönük aramaları kaydetme ve kayıtlı aramaları tekrar tek tuşla tekrar edebilme. Otomatik kod tamamlama ve bilgilendirme sistemi. Tek başına sade bir kod editörüyken eklenti desteği sayesinde tam kontrollü bir XML/HTML editör, tam destek sunan bir IDE, kod derleyici, kod tamamlayıcı, yararlı ipuçları sunan bir yardımcı, hata ayıklama modu özelliği, görsel yenilikler, çoklu dil desteği sunan gelişmiş bir kod editörü haline gelebilmektedir. 200’den fazla formatı okuyabilme. Otomatik günceleme yapabilme. Kod renklendirme ve işaretleme. Sınırsız kısayol tanımı. Yapılan işlemleri kaydetme ya da Macro ile çalışabilme. Otomatik karakter kodlamasını tanıyabilme. Otomatik gzip sıkıştırma ya da sıkıştırılmış kod bloğunu yeniden genişletebilme. Ftp üzerinden çalışabilme. Tüm platformlarda çalışabilme. Windows – Mac – Linux, Solaris – Java tabanlı yazılımlar. Sınırsız geri dön ve ileri sar işlemi yapabilme. Aynı anda birden çok veriyi panoya kopyalayabilme. Kaydettiğiniz dosyada son kaldığınız noktaya atayacağınız bir işaretle dosyayı tekrar açtığınızda aynı noktaya sizi yönlendirmesi.

200’den fazla formatı okuyabilmektedir.

ActionScript Ada 95 ANTLR Apache HTTPD APDL AppleScript ASP Aspect-J Assembly AWK B formal method Batch BBj BCEL BibTeX C C++ C# CHILL CIL COBOL ColdFusion CSS CVS Commit D DOxygen DSSSL Eiffel EmbPerl Erlang Factor Fortran Foxpro FreeMarker Fortran Gettext Groovy Haskell HTML Icon IDL Inform INI Inno Setup Informix 4GL Interlis Io Java JavaScript JCL JHTML JMK JSP Latex Lilypond Lisp LOTOS Lua Makefile Maple ML Modula-3 MoinMoin MQSC NetRexx NQC NSIS2 Objective C ObjectRexx Occam Omnimark Parrot Pascal Patch Perl PHP Pike PL-SQL PL/I Pop11 PostScript Povray PowerDynamo Progress 4GL Prolog Properties PSP PV-WAVE Pyrex Python REBOL Redcode Relax-NG RelationalView Rest Rib RPM spec RTF Ruby Ruby-HTML RView S+ S# SAS Scheme SDL/PL SGML Shell Script SHTML Smalltalk SMI MIB SQR Squidconf SVN Commit Swig TCL TeX Texinfo TPL Transact-SQL UnrealScript VBScript Velocity Verilog VHDL XML XSL ZPT

İndir